Anker Soundcore 3 – recenzja i opinie. Sprawdzamy jakość nowego głośnika
Wraz z głośnikiem Bluetooth Soundcore 3 wreszcie pojawił się następca prawdopodobnie jednego z najpopularniejszych głośników Bluetooth na Aliexpress. Soundcore 2 jest kamieniem milowym dla działu audio firmy ANKER. Nadal sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, od kiedy trafił do sprzedaży i regularnie trafia na listy bestsellerów. Z biegiem czasu Soundcore 2 zebrał ponad 47 000 recenzji i otrzymał średnią ocenę 4,7 na 5 gwiazdek, to naprawdę imponujące na podstawie liczby recenzji. Zatem, czy Soundcore 3 podąża śladami swojego poprzednika?
Zawartość opakowania
Soundcore 3 jest dostarczany w małym, eleganckim pudełku, które kurier dostarczy do 5 dni od momentu złożenia zamówienia w przypadku Aliexpress. Wewnątrz do głośnika dołączona jest instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, tekstylny pasek oraz kabel ładujący USB-C o długości 60 cm firmy ANKER.
Nowy / stary projekt nowego Soundcore 3
Odkąd Anker Soundcore 2 istnieje już od prawie 5 lat, nadal ma logo Anker z przodu. W nowym Anker Soundcore 3 jest to teraz logo Soundcore, zgodnie z oczekiwaniami. Producent od jakiegoś czasu oddziela swój dział audio od marki „ANKER”, która jest bardziej znana z powerbanków i zasilaczy. Soundcore ma być coraz bardziej postrzegane jako samodzielna marka audio.
Przy wadze 506 g na wadze precyzyjnej głośnik nie jest tak lekki w stosunku do swoich rozmiarów. Bateria prawdopodobnie będzie miała największy wpływ na wagę; jest o około 80 g cięższy niż jego poprzednik. Jednak urósł, choć nieznacznie. Jego wymiary 17,4 x 6 x 5,7 cm.
Jednak konstrukcja i kształt pozostają zasadniczo podobne do poprzednika. Oba głośniki są dostępne tylko w kolorze czarnym i oba mają pięć przycisków sterujących na górze. Tylko środkowa ikona odtwarzania / pauzy została zastąpiona logo Soundcore na Soundcore 3, które nie istniało, gdy Soundcore 2 został wydany.
Soundcore 3 trzyma się również wypróbowanego i przetestowanego materiału. Głośniki z przodu zabezpiecza metalowa maskownica, natomiast reszta pokryta jest wodoodporną gumową powłoką, znaną już ze starszego Soundcore 2 w podobnej formie. Jedyną wadą jest fakt, że materiał ten łapie odciski palców. Poza tym Soundcore 3 ma certyfikat wodoodporności IPX7, podczas gdy poprzednik miał tylko klasę IPX5.
Jakość wykonania
Zgodnie z oczekiwaniami głośnik Soundcore 3 Bluetooth jest bardzo dobrze wykonany. Nie ma żadnych wad produkcyjnych, ani słabych punktów materiału – bardzo dobrze!
Dźwięk głośnika Soundcore 3 Bluetooth
Porównując Soundcore 2 z jego następcą, jest oczywiście kilka rzeczy, które można poprawić w głośniku Bluetooth, który ma prawie cztery lata. Zacznijmy od serca, sterowników audio. Soundcore 3 wykorzystuje dwa głośniki z tytanowymi membranami i każdy o mocy 8 watów.
Podobnie jak w Soundcore 2, między przetwornikami znajduje się pasywny radiator, który ma zapewnić większą głośność w zakresie dźwięku. Soundcore 3 zawiera również drugi pasywny radiator, który znajduje się z tyłu głośnika.
Soundcore chwali się, że tytanowe membrany mają być jeszcze lepsze od poprzednika, zwłaszcza w wysokich częstotliwościach.
Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku głośnika Bluetooth, zapewnia zróżnicowany i wielopłaszczyznowy dźwięk o wysokiej częstotliwości. W porównaniu do poprzednika dźwięk wydaje mi się nieco bardziej genialny.
Nowy głośnik Soundcore 3 Bluetooth zapewnia zrównoważony dźwięk w środku pasma. Niskie częstotliwości nie są zagłuszane przez bas, dzięki czemu głosy i wokale brzmią naturalnie.
Niemniej jednak już tutaj słychać różnicę w stosunku do Soundcore 2. Nowy głośnik już teraz gra znacznie obszerniejszym dźwiękiem na środku pasma. Z drugiej strony Soundcore 2 wydaje mi się trochę słabszy w bezpośrednim porównaniu. Jednak wtedy standard był inny.
Soundcore 3 wyraźnie poprawił niskie częstotliwości w porównaniu do swojego poprzednika. Tam, gdzie w poprzedniku praktycznie nic nie było, teraz słychać bas! Soundcore osiąga to poprzez nieco głębszą obudowę, która pozostawia więcej miejsca na głośność, ulepszone głośniki i oczywiście dodatkowy pasywny z tyłu.
Chociaż Soundcore 3 zapewnia teraz znacznie mocniejszy bas, nadal jest raczej umiarkowanie dostrojony w porównaniu z innymi modelami. Mały głośnik ma problemy z częstotliwościami sub-basowymi, ale odtwarza częstotliwości wyższych basów znacznie lepiej niż jego poprzednik.
Rozsądne podejście do tematu
Pod względem dźwięku Soundcore 3 jest czymś w rodzaju młodszego brata Soundcore Motion +.
Podobnie jak ten ostatni, Soundcore 3 nie jest najsilniejszym „cudem basu”, ale radzi sobie dużo lepiej niż konkurencja w zakresie wysokich i średnich częstotliwości.
Tak więc, jeśli szukasz po prostu „pudełka do robienia zamieszania” a’la JBL jako przenośnego głośnika Bluetooth, ale także cenisz sobie jakość dźwięku możliwie najlepszego z tak małego głośniczka, to, Soundcore 3 jest świetnym rozwiązaniem.
Zasięg i połączenie Bluetooth
Soundcore 3 jest wyposażony w moduł Bluetooth 5. Dla porównania poprzednik nadal ma układ Bluetooth 4.2.
W teście połączenie pozostawało stabilne na odcinku około 15 metrów na otwartej przestrzeni. W pomieszczeniach zamkniętych jest odpowiednio mniej z powodu masywnych przeszkód, takich jak betonowe ściany. Jeśli jednak telefon i głośnik pozostają w tym samym pomieszczeniu, nie ma problemów z połączeniem.
Pod względem połączeń port ładowania micro-USB został zastąpiony nowoczesnym portem USB-C. Jest to, jak często się obecnie stwierdza, chronione przed wnikaniem cieczy nawet bez ochronnej gumowej nasadki.
Złącze jack zostało tutaj niestety pominięte, podobnie jak w Soundcore Motion Boom i wielu innych nowych głośnikach Bluetooth. Trend, który rozpoczął się od smartfonów, a obecnie wydaje się być kontynuowany w sektorze głośników Bluetooth.
Sterowanie
Pod względem obsługi niewiele się zmieniło między Soundcore 2 i Soundcore 3. Na górze głośnika nadal znajduje się pięć przycisków sterujących.
Soundcore 3 jest wyposażony w tryb „BassUp”, który wzmacnia dźwięk o niskiej częstotliwości. Całkiem przydatne, jeśli chcesz uzyskać nieco bardziej obszerny dźwięk przy niskiej głośności lub chcesz uniknąć przesterowania głośnika przy dużej głośności. Można to włączać i wyłączać za pomocą aplikacji.
Soundcore reklamował technologię „BassUp” już w czasach Soundcore 2, ale w tamtym czasie nie można było jej włączać i wyłączać.
Podobnie jak Soundcore Flare 2, Soundcore 3 obsługuje teraz także „PartyCast”. Pozwala to nie tylko na sparowanie dwóch głośników jako pary stereo, ale także do 100 głośników może być sterowanych i połączonych ze sobą za pomocą telefonu komórkowego.
Aplikacja
Co więcej, Soundcore 3 jest teraz również zintegrowany z aplikacją Soundcore. Który oprócz przycisków oferuje dodatkowe funkcje.
W aplikacji Soundcore możesz wykonać następujące czynności:
- BassUp można włączyć / wyłączyć
- Korektor dźwięku
- Aktualizacja oprogramowania
Aplikacja Soundcore oferuje tylko opcje dostosowywania dźwięku dla głośnika i umożliwia aktualizacje oprogramowania. Nic wstrząsającego, ale komunikacja między głośnikiem i aplikacją, działa bardzo dobrze!
Bateria i czas pracy
Pojemność baterii Soundcore 3 pozostała identyczna jak w przypadku swojego poprzednika i wynosiła 5200 mAh. Podczas gdy niektóre komponenty, takie jak układ Bluetooth 5, stały się bardziej energooszczędne, mocniejsze głośniki wymagają nieco więcej mocy.
Zatem, czas pracy akumulatora pozostaje identyczny, według producenta to 24 godziny. W testach można osiągnąć czas pracy około 20 godzin przy głośności 50% – 70%, to więcej niż wystarczająco!
Wnioski
Aktualizacja z Soundcore 2 do Soundcore 3 okazuje się większa niż początkowo można się spodziewać. Pod względem dźwięku nowy głośnik już teraz zapewnia znacznie lepszy obraz dźwiękowy we wszystkich obszarach. Różnice są najmniejsze w wysokich częstotliwościach, ponieważ Soundcore 2 już tutaj zapewnia dobrą wydajność.
Jednak im niższe częstotliwości, tym wyraźniejsza staje się poprawa dźwięku. Jedynie w zakresie sub-basu głośnik nadal niestety nie jest najlepszy. Są inne głośniki w podobnej cenie, które tutaj lepiej sobie radzą.
Jednak tamte głośniki nie są zintegrowane z aplikacjami, co jest przewagą w tym przypadku dla Soundcore 3, pomimo mniejszej liczby funkcji. Jest to po prostu interfejs między głośnikiem, a producentem, który może w ten sposób zapewnić, że głośnik będzie nadal działał bez zarzutu w przyszłości. Oczywiście, każdy musi sam zdecydować, jak ważny jest dla niego ten aspekt.
Anker Soundcore 3 – czy warto kupić?
Ogólnie głośnik Soundcore 3 to godny następca, produkt dopracowany, z lepszym dźwiękiem, nowymi funkcjami i topowym wykonaniem, więc śmiało można polecić głośnik. Z kuponami na Aliexpress można go wyrwać w bardzo atrakcyjnej cenie. Nawet jeśli, jest to nadal znaczna dopłata w porównaniu do poprzedniego modelu, to warto rozważyć tę ofertę.
Szybkie linki do porównania aktualnych cen głośnika Anker Soundcore 3:
Nie myślałem że za te pieniądze tak dobrze będzie grał ten głośnik. Chyba pokuszę się o zakup drugiego do sparowania ich i będzie stereo z prawdziwego zdarzenia 😉
kupiłam i przyznaje, zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie
Świetny głośnik, daje rade.
Sprzęt jest spoko. Tyle że ceny na ali poszły w górę przez vat.
dla mnie rewelka głośnik. mam go od miesiąca i jestem w pełni zadowolony. polecam
Nie wiem co ludzie widza w tym głośniku jak dla mnie to nie chciał bym za darmo tego . Totalne szambo i dno . Posłuchałem trochę i nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia nie wiem czym tu się jarać i skąd takie oceny . Podejrzewam ,że główna zaletą tego jest cena i to jedyny atut .